Artykuł sponsorowany

Kluczowe różnice pomiędzy blenderami kielichowymi i ręcznymi

Kluczowe różnice pomiędzy blenderami kielichowymi i ręcznymi

Wybierając blender do swojej kuchni, warto zastanowić się nad tym który blender będzie lepszym rozwiązaniem, kielichowy czy ręczny. Oba typy mają swoje zalety i wady, a ich funkcjonalność może się różnić w zależności od potrzeb użytkownika. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej obu rodzajom blenderów, porównując je pod kątem wydajności, funkcji oraz łatwości obsługi.

Funkcjonalność i wydajność

Blender kielichowy, jak na przykład Blendtec Pro 800, to urządzenie o dużej mocy, które pozwala na przygotowanie wieloowocowych smoothie, podgrzewanie zupy czy rozdrabnianie ciasta. Dzięki pojemności kielicha wynoszącej łącznie 2 litry (w tym 0,9 l użytecznej), można w nim przygotować koktajle i napoje dla kilku osób jednocześnie. W przypadku blendera ręcznego pojemność jest mniejsza, co sprawia, że jest on bardziej odpowiedni do przygotowywania jednoporcjowych posiłków.

Panel sterowania i łatwość obsługi

W przypadku blendera kielichowego Blendtec Pro 800 panel sterowania nie posiada przycisków, co ułatwia jego czyszczenie. Urządzenie jest wyposażone w dotykowy panel, na którym można wybrać odpowiedni program pracy. Blender ręczny zwykle posiada kilka przycisków umieszczonych na rękojeści, co sprawia, że jego obsługa jest prosta i intuicyjna. Jednakże ze względu na mniejszą ilość funkcji, blender ręczny może być mniej wszechstronny niż kielichowy.

Wymiary i przechowywanie

Blender kielichowy zajmuje więcej miejsca w kuchni niż blender ręczny, ponieważ składa się z bazy z silnikiem oraz kielicha. W przypadku Blendtec Pro 800, urządzenie ma wymiary 20 x 23 x 43 cm. Blender ręczny jest znacznie mniejszy i łatwiejszy do przechowywania, gdyż składa się jedynie z rękojeści z silnikiem oraz końcówki roboczej.

Czy blender kielichowy jest droższy od ręcznego?

Blendery kielichowe tak jak te marki Blendtec, mogą być droższe od blendera ręcznego ze względu na większą moc, pojemność oraz ilość funkcji. Warto jednak pamiętać, że cena nie zawsze idzie w parze z jakością – istnieją również tańsze modele blenderów kielichowych o dobrych parametrach. Blender ręczny będzie zwykle tańszy, ale jego możliwości mogą być ograniczone.

Zastosowanie w kuchni

Blender kielichowy świetnie sprawdzi się w kuchni, gdzie potrzebujemy przygotowywać duże ilości koktajli, zup czy ciast. Blendery firmy Blendtec pozwalają na przygotowanie wielu różnorodnych potraw, dzięki czemu są bardzo wszechstronne. Blender ręczny natomiast będzie idealny do szybkiego przygotowywania jednoporcjowych posiłków, takich jak smoothie czy sosy. Wybór między blenderem kielichowym a ręcznym zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika. Jeśli zależy nam na wszechstronności, dużym pojemniku oraz łatwości czyszczenia, warto rozważyć zakup blendera kielichowego, takiego jak Blendtec Pro 800. Jeśli natomiast poszukujemy prostego w obsłudze urządzenia do szybkich i małych posiłków, blender ręczny może okazać się lepszym wyborem.