Artykuł sponsorowany

Jak wykorzystać wolną przestrzeń nad pralką w łazience?

Jak wykorzystać wolną przestrzeń nad pralką w łazience?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wykorzystać wolną przestrzeń nad pralką w łazience? W małych mieszkaniach każdy centymetr kwadratowy jest na wagę złota, dlatego warto pomyśleć o praktycznych rozwiązaniach, które pozwolą nam zaoszczędzić miejsce i jednocześnie sprawić, że nasza łazienka stanie się bardziej funkcjonalna i estetyczna. W tym artykule przedstawiamy kilka pomysłów na zagospodarowanie przestrzeni nad pralką, które pozwolą Ci w pełni wykorzystać potencjał tego miejsca.

Dodatkowe miejsce do przechowywania - zabudowa meblowa

Jednym z najbardziej popularnych sposobów na wykorzystanie wolnej przestrzeni nad pralką jest zabudowa meblowa. Możemy zdecydować się na zamontowanie szafki wiszącej lub półek, które pozwolą nam pomieścić nie tylko środki czystości, ale także ręczniki czy kosmetyki. Ważne jest jednak, aby dobrać odpowiednie meble do wielkości i stylu naszej łazienki. Jeśli dysponujemy niewielką powierzchnią, warto zainwestować w meble o jasnych kolorach i prostym designie, które optycznie powiększą wnętrze. Z kolei w większych łazienkach możemy pozwolić sobie na bardziej efektowne rozwiązania, takie jak szafki nad pralkę z ozdobnymi frontami czy półki z nietypowymi kształtami.

Półki na kosmetyki - funkcjonalny i atrakcyjny dodatek

Kolejnym pomysłem na wykorzystanie przestrzeni nad pralką są półki na kosmetyki. To świetne rozwiązanie dla osób, które mają problem z utrzymaniem porządku w łazience i często gubią swoje ulubione produkty wśród mnóstwa innych przedmiotów. Półki na kosmetyki można zamontować bezpośrednio nad pralką lub obok niej, tworząc w ten sposób wygodną strefę do przechowywania wszystkich niezbędnych akcesoriów. Możemy wybrać zarówno półki wiszące, jak i stojące, które można ustawić na pralce. Warto jednak pamiętać, że w przypadku tego drugiego rozwiązania konieczne jest zabezpieczenie półek przed przesuwaniem się podczas pracy urządzenia.

Przestrzeń na dekoracje - rośliny, obrazy, grafiki i lustra

Wolna przestrzeń nad pralką to także doskonałe miejsce na dekoracje, które sprawią, że nasza łazienka nabierze indywidualnego charakteru. Jednym z najmodniejszych trendów w aranżacji wnętrz są rośliny doniczkowe, które doskonale sprawdzą się również w łazience. Możemy postawić je na półkach lub zawiesić na specjalnych uchwytach, tworząc w ten sposób zielony zakątek, który będzie nie tylko ładny, ale także korzystny dla naszego zdrowia.

Innym pomysłem na wykorzystanie przestrzeni nad pralką są obrazy, grafiki czy lustra. W zależności od naszych upodobań możemy zdecydować się na kolorowe plakaty, które wprowadzą do wnętrza energetyzujące barwy, abstrakcyjne grafiki, które staną się ciekawym elementem dekoracyjnym, czy też lustra, które optycznie powiększą przestrzeń i doda jej elegancji. Ważne jest jednak, aby dobrać odpowiednie ramy i mocowania do warunków panujących w łazience, tak aby uniknąć uszkodzeń spowodowanych wilgocią czy wahaniem temperatury.

Warto pamiętać, że zagospodarowanie przestrzeni nad pralką to nie tylko sposób na zaoszczędzenie miejsca, ale także na stworzenie przytulnej i funkcjonalnej łazienki.