Artykuł sponsorowany

Jak przygotować się do zabiegu plastyki brzucha?

Jak przygotować się do zabiegu plastyki brzucha?

Plastyka brzucha to zabieg, na który coraz częściej decydują się Polacy nie tylko ze względów estetycznych, ale również zdrowotnych. Przed podjęciem decyzji o operacji warto dowiedzieć się, na czym polega zabieg, jak się do niego przygotować oraz jakie są zasady pobytu w szpitalu. W poniższym artykule przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące plastyki brzucha.

Na czym polega zabieg plastyki brzucha?

Zabieg plastyki brzucha, zwany również abdominoplastyką, ma na celu usunięcie nadmiaru skóry i tłuszczu z okolicy brzucha oraz wzmocnienie mięśni ściany brzusznej. Operacja może być wykonywana zarówno u kobiet, jak i mężczyzn, którzy mają problem z obwisłą skórą czy wystającym brzuchem. Chirurgia plastyczna we Wrocławiu oferuje różne techniki plastyki brzucha, takie jak miniabdominoplastyka, klasyczna abdominoplastyka czy abdominoplastyka z liposukcją. Wybór metody zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta i jest ustalany przez lekarza podczas konsultacji. Pamiętajmy, że plastyka brzucha to poważny zabieg chirurgiczny, dlatego ważne jest dokładne przygotowanie się do niego oraz wybór odpowiedniego specjalisty.  

Jak przygotować się do zabiegu abdominoplastyki?

Przygotowanie do plastyki brzucha rozpoczyna się od konsultacji z chirurgiem plastycznym. Lekarz oceni stan zdrowia pacjenta, omówi oczekiwania i możliwości oraz zleci niezbędne badania. Przed zabiegiem należy zgłosić wszelkie choroby przewlekłe, przyjmowane leki oraz uczulenia. W okresie przygotowawczym pacjenci powinni również zadbać o zdrową dietę, unikać palenia tytoniu i spożywania alkoholu, a także wykonywać regularne ćwiczenia. W przypadku kobiet, zabieg nie powinien być wykonywany w trakcie miesiączki.

O czym nie zapomnieć pakując torbę do szpitala?

Przed zabiegiem warto spakować torbę ze wszystkimi niezbędnymi rzeczami, które mogą się przydać podczas pobytu w szpitalu. Do najważniejszych należą dokumenty tożsamości, karta informacyjna o przebiegu leczenia, wyniki badań oraz aktualna lista przyjmowanych leków. Ponadto warto zabrać ze sobą luźne ubranie, wygodne obuwie, bieliznę uciskową zalecaną przez lekarza oraz kosmetyki do higieny osobistej. Dobrym pomysłem jest również zabranie książki czy innego rodzaju rozrywki na czas rekonwalescencji.

Czas pobytu w szpitalu po plastyce brzucha

Czas pobytu w szpitalu po plastyce brzucha zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta oraz przebiegu operacji. Zazwyczaj pacjenci pozostają w placówce od 2 do 4 dni. W tym czasie lekarze monitorują stan zdrowia, kontrolują gojenie się rany oraz uczą, jak prawidłowo dbać o miejsce operacji. Po opuszczeniu szpitala, pacjent powinien zgłaszać się na kontrolne wizyty u chirurga plastycznego oraz stosować się do zaleceń dotyczących opieki nad raną, diety i aktywności fizycznej. Dodatkowo pacjent powinien przestrzegać ścisłego reżimu higienicznego, aby zapobiec infekcjom i przyspieszyć proces gojenia. Należy regularnie zmieniać opatrunki oraz stosować przepisane przez lekarza maści i kremy.